Workshop s OZ OKOLO a slávnostné odovzdanie bicyklov pre projekt cyklodobro

Včerajšie popoludnie bolo naplnené vzrušujúcou a dobrovoľníckou atmosférou vďaka jedinečnému podujatiu v spolupráci s OZ Okolo.

Oslovil nás ich projekt Cyklodobro. Chalani zbierajú bicykle, ktoré už doslúžili, a následne ich opravené posúvajú ďalej organizáciám pracujúcim s ľuďmi v núdzi. Podarilo sa nám vyzbierať viac ako 25 bicyklov, a tak sme im ich chceli slávnostne odovzdať.

Preto sme vymysleli aktivitu "Zober bicykel a poď".

Na rázcestí v Kukovej sme počkali chalanov z OZ OKOLO a v sprievode požiarnického auta nášho DHZ, sme sa vydali na cestu smerom k ihrisku. Naša cyklistická kolóna sa plynulo posúvala po okolitých cestách zažívajúc pocit slobody a spoločenstva.

V cieli nás čakala atmosféra plná úsmevov a vzrušenia. S radosťou sme odovzdali poukážku na 25 vyzbieraných bicyklov (ku dňu konania ich bolo viac ako 25), ktoré sme spoločne zhromaždili. Po oprave budú slúžiť ako prostriedok dopravy pre tých, ktorí to nemali v živote najľahšie. Sme hrdí na našu spoločnú snahu, ktorá nám umožnila urobiť tento počin.

Ako prekvapenie, a vďaka štedrosti chalanov z OZ OKOLO, sme mali tú česť zúčastniť sa ich špeciálneho workshopu prvej pomoci pri oprave bicyklov. Vysvetlili nám dôležité zručnosti a techniky, ktoré nám pomôžu zvládnuť drobné opravy a údržbu našich obľúbených dvojkolesov. Ich odbornosť a ochota nám pripomenuli, že spoločná starostlivosť a znalosti môžu priniesť skutočné zázraky. Výsledkom čoho bola aj super súťaž o hodnotné ceny, ktoré výhercom darovalo OZ OKOLO (smarthodinky, nové duše, fľaše na vodu...).

Zo srdca sme sa im poďakovali za tento užitočný workshop, ktorý nám poskytol nové vedomosti a zároveň posilnil našu väzbu so svetom cyklistiky. Bol to deň plný dobrodružstva, priateľstva a príležitosti pomáhať. Takéto podujatia nám pripomínajú, že spoločným úsilím môžeme meniť svet a prinášať radosť ľuďom, ktorí to potrebujú, nielen v našej obci a okolí, ale aj spoluprácou s inými organizáciami na východnom Slovensku.

 

Späť do obchodu